Jesteś po 40? Wcześniej wyraźne literki powoli zaczynają się rozmywać? Odpowiada za to presbiopia (inaczej starczowzroczność). To nie choroba, a niestety całkowicie naturalny proces wynikający ze starzenia się organizmu. Powoduje zmniejszenie elastyczności soczewki znajdującej się w gałce ocznej.

Po 40 roku życia presbiopia zaczyna dotyczyć osób zarówno z nadwzrocznością, krótkowzrocznością, jak i bez żadnej z tych wad wzroku. Kiedy z wiekiem literki w ulubionej książce powoli tracą swoją ostrość, warto nie zgrywać bohatera, a zwyczajnie udać się do optyka na badanie wzroku.

Jakie okulary wybrać?

W starczowzroczności korekcja widzenia "do bliży" zawsze zakłóca widzenie "do dali". Pewnym kompromisem są okulary dwuogniskowe oraz bardziej komfortowe, ale i kosztowne, okulary progresywne. Analogicznie można stosować dwuogniskowe lub progresywne soczewki kontaktowe. Istnieje też możliwość chirurgicznej korekcji starczowzroczności.

Konieczność korekcji optycznej pojawia się na ogół dopiero po 40 roku życia, gdy amplituda akomodacji spada poniżej 5 dioptrii. 

Jakie okulary po 40 roku życia?

Pomoc przy wyborze odpowiednich okularów

Wybór odpowiednich okularów jest bardzo ważny. Najprawdopodobniej będziesz ich używać codzienne. Dlatego warto dobrać oprawy oraz szkła najbardziej dopasowane do Twojego codziennego trybu życia. Dzięki temu, każdy dzień będzie przyjemniejszy, bo fajnie jest widzieć wszystko wyraźnie!

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy doborze okularów dla siebie, skontaktuj się z nami. Napisz na czacie lub zadzwoń do nas. Kontakt

W naszym katalogu online znajdziesz dziesiątki stylowych i wygodnych opraw okularowych.

Produkt dodany do porównania.

Przejdź do porównania